לחץ לקבלת תקציר

  

  

 

בלוגים:


חיפוש :

האם נפתרה תעלומת אגדות המלך ארתור.מחקר משווה המנסה לפצח את התעלומה.

23/01/14

     אגדת המלך ארתור ,אגדה או מציאות?  
                                                         מאמר ראשון 

אגדות קמלוט פרצו לתודעת האנושות עוד במאה ה 11-12 בערך בזמן שהחלו מסעות הצלב .אחת האגדות אף מספרת שארתור מושא האגדות הללו 
 ,עמד בראש אחד ממסעי הצלב  הראשונים .הקורא התמים לבטח שואל את עצמו מה לסיפורי אגדות בנות המאה ה 11-12 אשר עוררו במשך המאות הבאות עד המאה ה 15 ואף אחריה ,ויכוחים נוקבים שנסבו סביב המקור האוטנטי לאגדות אלו ,ולימינו אלו כאשר נדמה שויכוחים אלו מיצו את עצמם, וכול אלא שלקחו בהם חלק נפרדו איש מרעהו ,בלחיצת יד אמיצה תוך שהם מסכימים לא להסכים  ומאגדה אחת שנכסה לעצמה כושר ריבוי בטור גיאומטרי, קיבלנו אסופה של אגדות ,עד שהעניין הפך לתחרות בעולם ההפקה הבדיוני של שלהי המאה ה 15 .

בין ההסברים שנתנו חוקרים שונים באשר למקור אגדת ארתור ואביריו ,לא נמצאה אפילו אחת בעלת אופי  קונספירטיבי ראוי לשמו. הדעת פשוט לא סובלת שמציאות זו  תמשיך להתקיים בעולם בו הקונספירציה הפכה להיות חבר מלווה נאמן למציאות ההזויה בה אנו מתקיימים , כמו בשני עולמות מקבילים.
אני מודה שמזמן התודעתי למשיכה המוזרה משהו שיש לי לגבי תיאוריות קונספירציה , ולא אחת מצאתי את עצמי   מחבר כאלו ,בכישרון לא זניח כלל וכלל.עד שפעם אחת  זומנה לי תובנה שובבה ,אחת מאלו המצליחות להשתרבב מידי פעם אל המארג הלא חדיר של רצף תובנות תמוהה, התוקף אותי לעיתים כשאני הכי פחות מוכן אליו.

וכאן עלי להכין  אתכם מראש  כי את ספר הביכורים שלי "בעקבות גן הנבואה "כתבתי בתובנה מתמשכת בעלת אופי קונספירטיבי שהתחיל  ברגע אחד  שקרלוס קסטנדה היה קורא לו השתקת הקשב הראשון ,יש המגדירים את הקשב הראשון "הקשב הראשון שקולו הוא החזק ביותר הוא מה שמכונה ב-NLP ה-ID (Internal dialogue). זהו חלק ב-"מודע" והוא הדיבור הפנימי האנליטי המבסס תפישה הכרתית דואלית, השיח הפנימי מתווכח בין שני חלקיו ועל ידי כך נוצרת קבלת ההחלטות. (איתי נבו).ודרך ההשתקה הזו שנמשכה פרק זמן לא מדיד בעליל, כתבתי כמעט 50 אחוז מהנושא המרתק בו עוסק הספר,והוא גן הנבואה.אותו פרק זמן של חוסר ריכוז מרוכז נכתבה תיאוריה אשר בכול אחד מפרטיה לא היה חידוש ,ולא היה פרק בו שלא טופל בשלב זה או אחר על ידי הפרשנות החז"לית לדורותיה ,כולל את הפרקים הקבליים שבה.הפרשנות החז"לית ענתה ברוב המקרים על האיך ,הספר עונה על המדוע ולמה!.ותתפלאו לדעת איך שינוי אופי השאלה שאנו שואלים ,עלול או עשוי תבחרו אתם ,לשנות לחלוטין את אופי התובנה שאנו מקבלים כפרס לשאלות נבונות.

והשאלה שנשאלה הייתה, למה נועד כול הסיפור הזה , כול הקשיים הלא ברורים שאנו חווים בחיינו ,למה אנחנו כאן ,מה השנאה התהומית והלא מובנת ששונאים הגויים את עם ישראל,למה אנחנו,למה הם ,קשה להאמין ,איך הנחת פריט קסום אחד מיני עשר שנברא לפני שנהגתה הבריאה עצמה,  מעל לסיפורים מתמשכים ,לעיתים ללא שום קשר בין מרכיביהם ,משנה ומסדרת באבחה אחת מעשה קסם פאזל בקנה מידה יקומי, ומביא כול מרכיב למקומו המדויק בנוי לתלפיות ,ושם התגלה לי  מה באמת ראה יעקב בחלום הסולם המונח למראשותיו.בין הדברים שהתגלו לי תוך כדי מחקר על גן הנבואה היה מעורבותו של משה רבנו ובניו גרשום ואליעזר בהכנת תוכנית מגא ,שנועדה להנחיל לגויי עולם את עיקריה של דת ישראל ,שחוקיה המורכבים מ' 613 מצוות במספר ,נועדו  להפעיל מנגנון אבולוציוני שאמור להקפיץ את המין האנושי בזמן קצר ביותר, ממדרגת אדם שרמתו הרוחנית  מקבילה לאדם נידרטאלי  ,לזו המציינת את המין שלנו , ההומו סאפיאנס .

המאמר הזה אינו דן ישירות בספר בעקבות גן הנבואה (זוכרים אני מנסה להוכיח את מקורותיה המדויקים של אגדת-דות  ארתור מלך קמלוט) וללא ההקדמה לעיל לא היה ניתן להוכיח זאת בצורה משכנעת (אני ממליץ על קריאת הספר משום שבו מפורטים  היסודות לתשובה שלי).

המשך בשבוע הבא:שם תתוודעו לפרויקט בעל אופי קונספירטיבי בהיקף חוצה דימיון ,שניתן לכנותו להבדיל אלף הבדלות
"כאשר משה ובניו כתבו   משניות לגויים"
אתם מתבקשים להגיב בפורום,:

יפרח יורם

 כל הזכויות שמורות ליפרח יורם:©

 

 הורדת קבצים:לפי נושא:

 DOWLOAD FILES:

      פיתוח תוכנות 
        לחץ לכניסה 
על מנת להגיע לדף בו יוצגו מספר תוכנות שפותחו על ידי יפרח יורם .חלק מהתוכנות פועלות ,ואחרות 
נמצאות בשלבי פיתוח אחרונים  וניתנות להמכר כמות שהן עם ערכת פיתוח ומאסטר


    שורשים  ליפרח 
        כניסה לשורש    
לחיצה על "שורשים"תביא אתכם לדף בו יונח קובץ ניתן להורדה ,שהוא תוכנה לכל דבר. ומשמש כתוכנת עץ שורשים של משפחת יפרח, וכל מחותניה . בעזרת סיסמא תואמת ניתן להוריד את הקובץ למחשבכם, כולל קבצי  שירה תואמים . ולהפעילו בעזרת תוכנת POWER POINT של מיקרוסופטיפרח יורם

               נייד0545413138                     דוא"ל: felixo45@gmail.com

כול הזכויות שמורות ©
טואול בניית אתרי אינטרנט