לחץ לקבלת תקציר

  

  

 

בלוגים:


חיפוש :

מחקר משווה מגלה קשר לכאורה בין אגדת המלך ארתור ,לאגדות חז"ל על משה ,ודוד המלך,מלך ונביא.

31/1/2014

הקרב על תיקון עולם . 

במאמר הראשון שלי הדן  באגדות קמלוט ,שם יותר מאשר רמזתי שאגדות קמלוט שאובות ממקור הקשור ישירות למקור ממנו צמח ספרי בעקבות גן הנבואה ,ובאמת כל שאלה אשר תביע תמיהה על הקשר התמוה והלא הגיוני לכאורה בין שתי התיאוריות נראה לא מופרך בעליל ,אבל רק לכאורה .

 קביעת מופרכות על קשר בין שתי תופעות ,מחייבת הוכחה אמפירית לא פחותה מזו המוכיחה אותה.הדבר מזכיר לי את אחד הויכוחים האמוציונאליים ביותר שחווה מעודו עולם המדע,  בין שני מדענים גאונים על פי כל קנה מידה שנבחר.

 סר אייזק ניוטון ;‏  היה פיזיקאי ומתמטיקאי אנגלי, אשר נחשב לאחד המדענים הגדולים בכל הזמנים. חיבורו "העקרונות המתמטיים של פילוסופיית הטבע", שפורסם ב-1687, כלל תיאור של כוח הכבידה ושל שלושת חוקי התנועה, והניח את הבסיס למכאניקה הקלאסית. המכאניקה הקלאסית שלטה בראייה המדעית של הפיזיקה בעולם במשך כשלוש מאות שנים ויצרה את הבסיס להנדסה המודרנית.אך ניוטון היה גם מתמטיקאי מחונן והוא אשר  פיתח את החשבון האינפיניטסימאלי , המקובל יותר בשמו , החשבון הדיפרנציאלי,והאינטגראלי.

הפילוסוף והמתמטיקאי בן זמנו של ניוטון   לייבניץ,  עסק בלי שידע על עבודתו של ניוטון בדיוק באותו תחום, אך הגיע  לשיטת הצגה שונה של הנושא מזו אליה הגיע ניוטון,  ושתי השיטות נכונות לחלוטין .

 התפתח ויכוח מכוער בין שני החוקרים המוכשרים הללו , על הבכורה בפיתוח השיטה המתמטית  הנ"ל ואז כמובן הויכוח גלש לפסים אישיים ,איך לא . לייבניץ  האשים  את ניוטון בעיסוק בתורות אזוטריות.מה שהיה שנכון , ניוטון התחיל להתמסר באותה תקופה לחקר תורות שהיה קשה להוכיחם על פי המתודה המדעית הידועה האלכימיה,האסטרולוגיה,וכן שלח ידו אף לחקר תחום המאגיה.מובן שההאשמה של לייבניץ הייתה חסרת ערך מדעי לצורך אישוש הויכוח ביניהם על זכות הבכורה, בפיתוח תחום במתמטיקה שלא היה מדעי ממנו.

 ניוטון השיב ללייבניץ  כי הוא  חוקר את האסטרולוגיה משום הוא מאמין שיש בה משהו הטעון מחקר, לייבניץ  טוען שהוא אינו מאמין שבאסטרולוגיה  יש משהו  אמיתי שיש לחוקרו.

ניוטון השיב  שאם אתה רוצה להפריך טיעון הנמצא בבסיסה של תיאוריה מסוימת אז תתכבד ותלמד ראשית את התיאוריה לפני שאתה יוצא בהצהרה, שאינך מאמין שבתיאוריה זו יש מה לחקור,כלומר טוען ניוטון" ששנינו עוסקים עכשיו באמונות ולא במדע  טהור".ולדעתי הטיעון היה מנצח.דרך הסיפור לעיל  רציתי ליצר תובנה אשר תלווה אותי בכול אחד מהמהלכים, אשר נקטתי להוכיח את הקשר בין סיפורי קמלוט ,לבין אותה זרוע מסתורית שיסד משה ושני בניו גרשום ואליעזר ,עם הרב מאג יתרו .

 בספרי בעקבות גן הנבואה (יפרח יורם , (ifrah yoram).הצעתי  תיאוריה אשר מניחה  שהבונים החופשיים (אגודה עתיקת יומין הנקראת גם האחווה, ששמה יצא למרחקים כאגודה שידה בכל ויד  כל בה.היא פרצה לתודעה האנושית בשלהי ימי הבנים בשל יכולות וכישרון הבנייה והארכיטקטורה יוצאות הדופן של חבריה ונודעה כגילדת הבנייה),  עלו על במת ההיסטוריה  במועד מוקדם הרבה יותר ממה שמניחים חוקרים רבים בתחום ,

אך ההפתעה אותה מציעה התיאוריה שלי  היא , שהוגיה ומקימיה של "תנועה" זו כפי שאני קורא לה היום , מה מפתיע הדבר ,היו  משה רבנו ויתרו ,ועל כך יש הוכחות רבות במקרא ובפרשנויות חז"ל הקוראות לך  ממחבואן להתכופף ולקטוף אותן .את ההוכחה אעשה במספר צעדים  משום שכול שלב בהוכחה הוא עצמו מחייב הוכחה על דרך ההיקש, וזה אינו גורע דבר מאיכות ההוכחה .אני מתחיל במשה אשר הופעתו בציר הזמן הזה של ההיסטוריה חייבה הפרה של אחד החוקים  הנוקשים ביותר שבני ישראל חויבו למלא , הקשור לטהרת המשפחה .

החוק שאסר לקיחת בני זוג מתוך תחום מוגדר של קרבה משפחתית . אחד מהם היה איסור זיווג בין  אחיין לדודתו,וזה בדיוק היה הקשר בין עמרם ל יוכבת, הורי משה רבנו.חז"ל היו ערים לקושיה זו, אך הם תירצו אותה יותר מאשר הסבירו אותה.כמפתחה של תיאורית גן הנבואה היה ברור לי מיד מדוע זיווג "אסור" ממין זה נחוץ. כדי  להביא את  משה לעולם. וזאת מהסיבה שככול שיש קירבה משפחתית קרובה  יותר בין נשאים של תכונה מבוקשת, אותה רוצים להשריש, אזי מבחינה גנטית זיווגי קרובים הוא הפתרון הטוב ביותר שיש בנמצא.וזה באמת היה אחד מתוך שורה ארוכה של טיעונים בזכות תיאורית גן הנבואה . 

משה היה הנביא הראשון והמרשים שבהם שצמחו מאז  מות יוסף בן יעקב אחרון הנביאים הפעילים,לפני שחשכת השעבוד האפילה על בני ישראל במצרים. אגדת חינוכו של משה לא באה אלא לרמוז לנו איך עלה במוחו הפתרון הגאוני בו נקט להגן על ייחודו של עם ישראל ותפקידו .עד שמשה התוודע לעצמו, הוא היה כולו הוויה גויית ,ולכן החשיבות העליונה אותה הוא ייחס להכללת כל גויי עולם במשימת התיקון שהוטלה על עם ישראל.יש רמזים רבים הן במדרש והן בפשט הרומזים על נטייתו הבסיסית של משה לשלב את גויי העולם במשימת  התיקון ,עד כי במדרש מטילים על משה את האשמה של חטא העגל בשל התעקשותו להוציא ממצרים גם "ערב רב" או את הגויים ולשלבם בישראל .ראו מה כתוב במדרש בנושא זה 

אחת התשובות לחטא העגל היא שאת העגל לא בנו בני ישראל "האמיתיים", כי אם "האספסוף", אותם מצריים שחברו אל בני ישראל: "אמר לו הקדוש ברוך-הוא (למשה), עד שהיו במצרים אמרתי לך... שלא לערב בהם ערב רב, אתה שהיית עניו וכשר אמרת לי לעולם מקבלים השבים, ואני הייתי יודע מה הם עתידים לעשות... והם הם שעשו את העגל שהיו עובדים עבודת כוכבים, והם עשו אותו וגרמו לעמי לחטוא..." (שמות רבה, כי תישא, מב).

 


כאן אנחנו מתקרבים לנקודת ההשקה הראשונה בין צמיחת דמותו של ארתור מקימה של תובנת קמלוט,ובין משה הנביא מקימה של תובנת שתים עשר השבטים .

אנחנו כבר מתוודעים לבריחת משה ממצרים ,והגעתו למחנה יתר, יתרו, חובב, רעואל, חבר, פוטיאל ו-קיני ,אלו הם שבעת השמות המיוחסים ליתרו .אצל  חז"ל הוא היה ידוע כשייך לחבורת חרטומי מצרים כלומר מכשף עושה להטים ,אשר מאס בהוראות פרעה להתעמר בבני העברים ברח מארמון פרעה, בלקחו עימו את מטה יוסף,וגם את ציפורה, תלמידה לאומנות הכישוף (עמוד 210 –בעקבות גן הנבואה). מטה יוסף   ייקרא מאוחר יותר מטה משה, שהיה שונה ממטה אהרון.בספר גן הנבואה אני מוסיף תובנה אחת נוספת, שנרמזה ברמז דק מהדקים לגבי מוצאה האמיתי של ציפורה " בת יתרו".רמז אחד חיצוני לתורה והוא מגיע מהדרוזים דווקא ,הרמז השני טמון בפשט עצמו.(עמוד 215-בעקבות גן הנבואה)

הדרוזים טוענים שציפורה אינה ביתו של יתרו אלא בת מאומצת הייתה, אגב גם חלק מפרשני המקרא טוענים אותה טענה, נטייתי לקבל טיעון זה דווקא נבעה משני שיקולים ,הראשון שבהם נסמך על אחד העקרונות מתוך כ 9 המתווה את התנאים ההכרחיים  להפיכתו של אדם לנביא פעיל,כלומר שורש גנטי מוכח,ולכן ציפורה הייתה חייבת להגיע מענף נבואי מוכח וידוע, וציפורה כבתו של יתרו אינה עונה על תנאי זה, כלומר  מוצאה אחר ממה שנאמר בתורה ,רמז אחר דק מהדקים שהפקתי בעזרת תובנה "חצופה" משהו ,נבע משמה של ציפורה אשר לא הופיע שנית במקרא והאזכור היחידי של שם קרוב לזה היה של בלק בן ציפור מואבי מצאצאי לוט.

וכאן אנו מתוודעים (בדרך פתלתלה אני מודה) לרמז הראשון בין לוט ל קמלוט .(חכו אל תתקוממו עדיין זו אינה כל ההוכחה יש עוד בדרך).שיוך ציפורה לצאצאי לוט דרך אביה ציפור  פותר את הסוגיה על כל היבטיה ,עכשיו היא נחשבת לנשאית גן נבואה דרך לוט אחיין אברהם אבינו .ומכאן גם לרמז  לקשר בין משה לארתור, אך גם של  דוד המלך לארתור.טוב אני חושב שפה אתם ממש זועמים עלי ,אבל תצעדו איתי עוד מספר צעדים ואני מבטיחכם אתם לא תתאכזבו.

אני מודה שלקורא התמים שלא קרא את הספר "בעקבות גן הנבואה ",יהיה קשה לבצע את הקפיצה הקוונטית, לחבר בעצמו את כל הפתילים הסבוכים מהם בנויה ההוכחה שלי. טיעון נוסף שלי המוכח ישירות מהפשט הוא ,שמשה הכין חבורה מיוחדת במינה בראשה העמיד את שני בניו הנביאים גרשום ואליעזר וזו החבורה הנקראת ל"ו צדיקים של חוץ לארץ,(חז"ל טוענים שיש שני ענפים ל ל"ו הצדיקים ל"ו צדיקים של ישראל,ו ל"ו צדיקים של חוץ לארץ.(עמוד 31-בעקבות גן הנבואה)

 אתם זוכרים לבטח את אגדת הנהר הפלאי סמבטיון, ואגדת אובדן עשרת השבטים,שם מפרש יונתן בן עוזיאל גאון הפרשנים כי אלה הם צאצאיו של משה גרשום ,ואליעזר, שהקימו ענף חיצוני לעם ישראל והם חיים בין גויים למלא אחר משימה שאין חשוב ממנה.(עמוד 227 בעקבות גן הנבואה).הגעתם עימי עד כאן ,היו מעט סבלניים ,זה המרכיב האחרון של העטיפה שמתוכה תצמח ההוכחה על הקשר בין ארתור ואגדות קמלוט למשה רבנו,לוט ,ודוד המלך.

תקופת בית שני צוינה בהתפוצצות יצירתית יוצאת דופן ולא מובנת. אין איש היודע להשיב על השאלה מה קרה בתקופת חשמונאים שהפך אותה לעשירה ושופעת בחיבורי הגות היסטוריים, שהוגדרו מאוחר יותר כספרים חיצוניים לתנ"ך,ספרים המכילים דברי הגות והיסטוריה בעלי משמעות, ואינם כלולים בתנ"ך. חלקם מחזיק בעמדות הנוגדות את דעת המקרא וחז"ל. הספרים המוכרים ביותר הם: 'משלי בן סירה' 'חשמונאים — מכבים' ועוד. חלק מהספרים של תקופת הבית השני שייכים לסוג זה של ספרות חיצונית, ובהם: ספר חנוך,ספר ברוך, עזרא הרביעי ועלית ישעיהו, רובם המכריע נדחו בתקיפות על ידי חז"ל. 

כטענת אלו המאמינים בתיאוריית גן הנבואה, קבוצת ל"ו צדיקים של חוץ לארץ שהקים משה ויתרו,  ובמצוות משה ובניו ,היא אשר תתפתח לאותה קבוצה בעלת עוצמה אגדית  הם בני האחווה ,המכונים גם  הבונים החופשיים , שהיו אחראים  לכול אותה התפוצצות יצירתית  שהתרחשה בשלהי בית המקדש השני ,ובכתבים אלו החל לצוץ הניצוץ הראשון של אגדת קמלות וזאת כדי לספק לדת החדשה, אותה החלו להקים, היא הדת הנוצרית,את הבסיס האידיאולוגי אשר יעזור לה להתפשט כאש בשדה קוצים ובתוך זמן קצר יחסית למוטט את האידיאולוגיה האללית שעמדה בבסיס האימפריה הרומית . זרוע הנצרות היא  זרוע אחת מתוך שתיים,שפותחו  כדי להשלים בזמן הקצר ביותר , את הכנת האנושות כולה שלב התיקון הסופי.

 הזרוע השנייה של הבונים החופשיים, תתרכז בהכנת קבוצה גדולה של אנשים המקושרים גנטית לעם ישראל ,הם צאצאי ישמעאל ,לקראת המעבר מעבודת אללים קשה ביותר כפי שמתואר בקוראן עצמו , לאמונה באל אחד .הבונים החופשיים ממנים את יהושע או ישו לסמלה של קבוצת הנצרות ואת מוחמד לסמלה של הקבוצה  שתתפתח לאסלם.(עמוד 245-בעקבות גן הנבואה).בהמשך עוד יובהר כי הפצת האמונה המונותיאיסטית בין אומות העולם בדמות הנצרות והאסלאם, שנעשתה על ידי ממשיכי בני משה גרשום ואליעזר שהוטמעו בין גויים ,נעשתה במטרה להנחיל לאותם עמים קודי התנהגות מזככים שיכינו אותם בבוא העת להכיל את שאר הכלים שניתנו לעם ישראל ,לזכך ולצרוף בעזרתם את מהות נשמתם. 

לצערי עלי לעשות כאן אתנחתה ,כדי לאפשר לכם לעכל את התיאוריה שהיא חריגה אני חייב לציין,  ואולי אף לתת זמן לעיין בדפים אליהם אתם מופנים, כדי לקבל שם הסבר מעמיק ומשכנע על התיאוריה אותה אני מפתח לנגד עיניכם והכול מתכנס לתוך המשפט שסיים את השיעור הראשון..
  "כאשר משה ובניו כתבו   משניות לגויים".

   על פי בר–זאב מחבר הספר "מאחורי הקוראן": "יהודי שהומר לאסלאם,זיד בן–ת'אבת, כתב על פי המסורת המוסלמית בידיו את רוב הקוראן".ושם מופיע משפט מדהים של המחבר האומר "כשמוחמד ישב ללמוד משניות" .

בשבוע הבא נתקדם צעד נוסף מכריע ,הבא להוכיח כי פאן אחד של ארתור מיוצג  על ידי משה ,ופאן אחר על ידי דויד (המלך) ,כול אחד מיצג  כוונה נסתרת  של אלו שחיברו את האגדה המופלאה הזו .
שכולה תוצרת  כחול לבן .

  אנא הגיבו בפורום.
 כל הזכויות שמורות ליפרח יורם:©

 הורדת קבצים:לפי נושא:

 DOWLOAD FILES:

      פיתוח תוכנות 
        לחץ לכניסה 
על מנת להגיע לדף בו יוצגו מספר תוכנות שפותחו על ידי יפרח יורם .חלק מהתוכנות פועלות ,ואחרות 
נמצאות בשלבי פיתוח אחרונים  וניתנות להמכר כמות שהן עם ערכת פיתוח ומאסטר


    שורשים  ליפרח 
        כניסה לשורש    
לחיצה על "שורשים"תביא אתכם לדף בו יונח קובץ ניתן להורדה ,שהוא תוכנה לכל דבר. ומשמש כתוכנת עץ שורשים של משפחת יפרח, וכל מחותניה . בעזרת סיסמא תואמת ניתן להוריד את הקובץ למחשבכם, כולל קבצי  שירה תואמים . ולהפעילו בעזרת תוכנת POWER POINT של מיקרוסופטיפרח יורם

               נייד0545413138                     דוא"ל: felixo45@gmail.com

כול הזכויות שמורות ©
טואול בניית אתרי אינטרנט