לחץ לקבלת תקציר

  

  

 

העצמת תובנות: 


חיפוש :

איך תכניעו את החומר לרוח.


העצמה באמצעות זימון תובנות                      
קרלוס קסטנדה האחד והיחיד ,היה בין הראשונים "שהתעסק" עם המוח ברמה של תובנה כול הספרים שלו עוסקים באימון המוח לביצוע מטלות המוכלות בו מראש .קסטנדה אינו טוען שהוא מתעסק עם "תובנות"  ,אין שום ספק שקרלוס ידע מה היא תובנה ,אחרי הכול הרי הוא היה אנתרופולוג .אבל הוא לא שילב אותה  בתרגילי ההעצמה אותם הוא לימד, 'התובנות' נקראו עוצמות ,ואין שום ספק שזה מה שהן היו למעשה .עת פירש את מה שלימדו דון חואן המכשף הזקן .

=========================================================

דון חואן תפס את המהות האנושית כמהות אנרגטית מורכבת, אך ראה אותה כניזונה מיכולות או עוצמות מפוצלות ,לכן הוא היה נאלץ להרכיב את צוות "ההתערבות" שלו ממספר מהויות אנרגטיות נפרדות כגון, חולמים,יוקשים,הנהוול והאישה הנהוול.(מושגים שאסביר בהזדמנות אחרת).הוא לא האמין שניתן היה לשלב את כול היכולות האלה במהות אנרגטית כשירה,אחת ויחידה.נכון שהוא מסביר שם, ש הנהוול עצמו והאישה הנהוול היו עצמם אומנים כיוקשים, וחולמים ,אך הם לא היו הטובים  ביותר במקצועות אלו  בקבוצות אותם הם הנהיגו.

"כוח הכוונה" - הספר שכתב וויין דייר מואר על פי מחברו בעזרת משפט אחד שקרא באחד מספריו של קסטנדה "צידו הפעיל של האינסוף" התובנות המובעות בספר נמצאות הרבה מעבר למה שכתב קסטנדה בפועל, והן נענו לאפקט "הטריגר".בו מחוננת התובנה.בניגוד לקסטנדה שהיה אומנם מבשרה האמיתי של תפיסת "ניו איי'ג .

אני תופס את המהות האנרגטית כיחידה אחת המולבשת בכול האנרגיות, ושהיא למעשה אנרגיה אחת .לא לחינם  נוצרה התפיסה" הפילוסופית"  מרובדת אנרגיות בעולם הטולטקי האלילי ,הבאה לידי ביטוי בעולמו הרוחני של דון חואן ,"הנוצרי "  לכאורה .כל מי שביקר במקסיקו ערש התפיסה הטולטקית, וראה את הפרקטיקה האלילו-נוצרית בפעולה ,יכול להבין מנין נובעת התפיסה האמונית ילידית במקסיקו, כמו בכול אמריקה הדרומית.

זו תפיסה דתית מרובת אלילים ולכן גם מרובת אנרגיות .אין להשוות בין המילה "תובנות " למילה "אנרגיות" מילת הריבוי של תובנות אינה מצביעה על מקור אנרגטי מרובה, אלא על תחום פעולה חסר גבולות ,בו פועלת התובנה .כמו הבדלי המשמעות לכאורה שיש במילים אלוה, למילה אלוהים מלשון ריבוי ,אין כאן הכוונה להרבה "אלוהים" אלא זה מבטא יותר את טווחי ההגדרה שמהות יחידנית זו נבחנת בה.בעוד שבמילה עוצמות או אנרגיות התכוונו הטולטקים, למהויות אנרגטיות שונות בתכלית זו מזו.נוסף על כך, איש לא שם לב שאותם תרגילים מפרכים ואף מפחידים, בעזרתם הכין דון חואן את קסטנדה לתפקיד הנהוול, סובלים מפגם רוחני מובנה בלתי נסלח ,משום שהיה חסר בהם את רוח השיתוף,זו המאפיינת את התפיסה היהודית הגורסת "תיקון עולם במלכות שדי" שהיא תנועה כלל עולמית ברוח הנביאים והנבואה, אשר תגרוף בבוא הזמן את כול העמים המאכלסים את היקום "המקולקל" בו אנו חיים.לתהליך משותףאחד שנועד  "לרפא" את העולם או את היקום כולו מחוליוו .תפיסת העולם של דון חואן וכול "מיטיביו " לפניו ,עד חבורות המכשפים הטולטקים האיומים  לדורותיהם ,הייתה כאמור אלילית ,הם היו אנשים אנוכיים כמו האלילים אותם הם עבדו ,ובמה הם התמחו אם לא בלהוליך שולל את החברה האנושית "הרגילה" שהקיפה אותם , להפחידה  להרתיעה ואף ללעוג לה.כדי שמה ?כדי שהחבורה שהנהיג הנהוול(כך נקרא מנהיג הקבוצה) ,תוך ניצול אנוכי של סביבתם, תוכל לחמוק מהמוות הפיזי והרוחני,בזה מתבטאת פסגת פעילותם הרוחנית התובעני ,אני חייב להודות.וכול זה היה בשל חוסר יכולתם להגדיר נכון את התובנה . מהיותי מביט על התובנה מנקודת ראות מונוטואיסטית ,על פי הסביבה התרבותית והדתית לתוכה צמחתי ,היא שאפשרה לי לגזור את אופייה היחידני המונוטואיסטי אם תרצו .ואז הכול מתבהר ומתכנס לכדי שיטה אחת פשוטה להשיג את תשומת ליבה של התובנה ,זה מצריך אימון אני מודה ,אך לא כזה המבוסס על פחד, והרתעה כמו שלימד דון חואן  בתורתו.מבחן רורשך עושה שימוש מתוחכם לא פולשני ומפחיד , כדי לנסות לגרות את התובנה אבל גם הוא מחטיא את המטרה,משום שהתובנה לא הוגדרה נכון.ההבדל בין טכניקות שאני מציע לאלו של רורשך הוא ,שבמבחן רורשך מחפש המטפל להעלות זיכרונות, שהם כבר קיימים כידע מוצפן על ידי המוח ,בתרגיל העצמת תובנות, אנחנו מחפשים פתרון שאין לנו עדיין ,ומחכים שהתובנה שלנו תעזור לנו למצוא, ורק אחר כך מגיע שלב ההכלה של ידע שנוצר, וצריבתו כזיכרון שניתן להעלאה כאשר נזדקק לו.


                           יצירה עצמונית של תובנות והעלאתן לתודעה  .

           
בספרי "בעקבות גן הנבואה" אני עושה בפעם הראשונה שימוש בטכניקת חשיבה וכתיבה ייחודית שפתחתי במשך שנים רבות.קראתי לשיטה     "יצירת תובנות עצמונית " .

ראשית אסביר את מהות הטכניקה ,ואחר כך אראה כיצד תובנות שיצרתי בשיטה ייחודית זו ,היא שאפשרה את הראייה המיוחדת במינה, בעזרתה פירשתי בצורה קוהרנטית חסרת סתירות פנימיות,את כול סיפורי המקרא. ולא רק זאת אלא ,יכולתי גם לגזור מתובנות אלו לאן הולכת האנושות מפה והלאה  .עקרונית ניתן לפרש את המילה תובנות כמורכבת מהמילים תבנית והבנה.


 מדוע בסדר הזה? זאת משום שבמבנה היסודי של היקום מוטבע חוק "שיכפול התבנית, אחר כך נראה שהחוק הזה תכף לא רק בחומר הבסיסי עצמו שיצר את היקום ההיולי ,אלא השיטה נכפית גם על החומר הביולוגי שלכאורה נוצר יש מאין. מקצוע הכימיה היה משחר נעורי המקצוע המועדף עלי ,ואחריו מתמטיקה .סוד התבנית מתחיל להתגלות רק כאשר חוקרים את המולקולות הגדולות והחכמות הלוקחות חלק בבנין יסודות החיים .שם מתגלה החוק הראשון של "התבנית ",בו מתחברים אטומים של יסודות שונים ,בעזרת חוקים בסיסיים ביותר, שבסיסם עומדים כוחות חשמל ואלקטרומגנטיות שאוחדו.כאן אנו פוגשים את מה שאני מכנה " אלגוריתם הלוגיקה הבסיסית של הדומם ".הקבלה אומרת שבדומם טמונים "חוקי לוגיקה תובנתית", עם רמת מודעות מזערית .מודעות היא התשתית להבנה וכאן חלקו השני של השם "תובנה". בהתחלה יש תבנית אחר צומחת ההבנה,ממש מתוך  הדומם לכאורה.התנהגותן של מולקולות מסדר גבוהה כמו ההמוגלובין, שתכליתן ללכוד את מולקולת החמצן ,ולהחדירם אל תוך התאים בנועם עם זרם הדם ,היא התנהגות המדגימה רמה גבוה יותר של תבנית. וכבר מתחילים להתגלות ניצנים ראשונים של תבנית-הבנה,אנו מגלים התנהגות דומה ואף ברמת מודעות והבנה גדולה יותר, במולקולות האנזימים שבמהותם הם חלבונים ,ועולים באבולוציה עד למולקולת ה   'DNA' ,שהיא המולקולה הגדולה המתוחכמת ביותר בגוף האנושי .עד שלא ניתן לברוח מהמסקנה המתבקשת, שזה אולי הדומם החכם ביותר ביקום כולו ,לא פחות .


בשבוע הבא תוכלו לקרא את הפרק השני הדן בדרך לפתח מודעות גבוהה מוכוונת רצון לה אני קורא,
"טכניקת יצירת תובנות עצמונית".

הקוראים מתבקשים להגיב במדור הפורום, שתפו אותנו בתובנות שלכם ..
כול הזכויות שמורות @
ליפרח  יורם

 

 הורדת קבצים:לפי נושא:

 DOWLOAD FILES:

      פיתוח תוכנות 
        לחץ לכניסה 
על מנת להגיע לדף בו יוצגו מספר תוכנות שפותחו על ידי יפרח יורם .חלק מהתוכנות פועלות ,ואחרות 
נמצאות בשלבי פיתוח אחרונים  וניתנות להמכר כמות שהן עם ערכת פיתוח ומאסטר


    שורשים  ליפרח 
        כניסה לשורש    
לחיצה על "שורשים"תביא אתכם לדף בו יונח קובץ ניתן להורדה ,שהוא תוכנה לכל דבר. ומשמש כתוכנת עץ שורשים של משפחת יפרח, וכל מחותניה . בעזרת סיסמא תואמת ניתן להוריד את הקובץ למחשבכם, כולל קבצי  שירה תואמים . ולהפעילו בעזרת תוכנת POWER POINT של מיקרוסופטיפרח יורם

               נייד0545413138                     דוא"ל: felixo45@gmail.com

כול הזכויות שמורות ©
טואול בניית אתרי אינטרנט