לחץ לקבלת תקציר

  

  

 

ארועים שונים: 
הספר בעקבות גן הנבואה עלה לחנות הספרים האינטרנטית "אינדיבוק " הספר קיבל מדף נפרד .
ניתן להזמין ישירות את הספר מחברת אינדיבוק
לשלם ישירות לחברה,ואז לפנות אלי דרך המייל שלי
או לטלפון ואני אשלח פיזית את הספר למזמין.
קישור ישיר למדף .בחברת אינדיבוק .קריאה מהנה!!!
=================================
 ב  10/3/14  צולם יפרח יורם  לתוכנית הטלויזיה "יצירה מקומית "של ערוץ 2
האייטם ישודר ב26 לאפריל בשעה 10:00 בבוקר. התוכנית מזמינה יוצרים בכול התחומים לספר על היצירה שלהם.בתוכנית מספר יפרח יורם על הספר בעקבות גן הנבואה ,מאספקטים שונים.
=================================

                 10.11.13      השקת גן הנבואה


 


חיפוש :

השקת ספר ביכורים בעקבות גן הנבואה

16/1/2014
יום ראשון  10.11.2013 יום הולדתי ה 68,לא היה יום
ראוי ממנו לארח את השקת ספרי בעקבות גן הנבואה


                                               ערב הרצאה  על השקת גן   הנבואה


ערב מרגש עבורי לראות את בני משפחתי וחברי הקרובים באים להשתתף בשמחתי הכפולה,השקת ספרי" בעקבות גן הנבואה ",ויום ההולדת ה 68 לחיי.זה רגע של שביעות רצון ונחת.יש מחברים המתארים את הליך הכתיבה כלידה.ממש כאילו קשה לאם להיפרד מפרי בטנה.אבירמה גולן הסופרת והמבקרת הספרותית, טוענת שעבורה התהליך דומה יותר לשליחת בן לצבא .לפחות עבורי התחושה הייתה יותר  כמו לידת פיל.ההגעה לגיל פריון מיני של הפילה  הנה סביבות הגיל 13 לי לקח כול תהליך הכתיבה כ 14 שנים. ההיריון של הפילה מתמשך לכדי 22 חודשים ,הוא הזמן שלקח לערוך את הספר ולהוציאו לאור.מה משמעות הדבר איני יודע לומר.רבות התחבטתי בשאלה על איזה נושא אדבר הערב ,האם בספר עצמו ומה הוא מנסה לספר לנו,אך בצד השני של המשוואה הזו, עומד אני  היוצר עצמו, שעבר תהליך מטלטל מהרגע הראשון בו הוא חווה את חווית התקשור הראשונה, שהייתה יריית הפתיחה ,אשר תתפתח בתום כמעט  47 שנים לסופה שאין לעמוד בפניה,של יצירתיות מתפרצת שהייתה כאש בוערת בעצמותי.

ומה עם אותם נפתולי ספק ,האוכלים בך  בכול פה ,הצצים מידי סיימי פרק ,או לפעמים שורה. ותובעים ממך להיות בטוח בינך ובין עצמך, באשר לאמיתות אותם מסרים שקיבלתי,  בבחינת ,האים המסרים אמיתיים ?,האם הרעיון הנגזר מהם  הגיוני ?קוהרנטי ורציף.?.

או שמא אתקל בהמשך הדרך בסתירות פנימיות המפריכות מניי וביי באבחת תקשור אחת את כול תיאורית גן הנבואה.

ואני מזכיר לעצמי שהתיאוריה אשר פתחתי  הגורסת כי בבסיס הנבואה עומד גן או קבוצת גנים הנקראים בשפת הקבלה "האבות ", אינה פשוטה כלל וכלל לעיכול, לשני הפלגים הראשיים המרכיבים היום את רובו ומינינו של העם היושב בציון.וכן שגן זה נקרא בקבלה כלי שהוא אחד מעשרה כלים שנבראו עוד לפני שהיקום היה ליקום, כדי לקדם קריסת הבריאה שנצפתה מראש.פלג אחד מסתופף תחת הליברליזם המציין לכאורה קידמה חשיבתית אך לעיתים עקרה ומרוקנת מכול תוכן רוחני.הדוחה כול סממן של טקסיות דתית ומחויבת רק לפן התרבותי של ארון הספרים היהודי .והפלג השני הרואה עצמו מחויב טוטלית לקיום תרייג המצוות ורואה תכלית אחת ויחידה של הקיום היהודי ,בקיום אותן מצוות.מתברר שלא מדעת מצאתי את הנוסחה שתספק לבטח את שני הפלגים.

הצד הליברלי ירווה נחת מההסברים המלומדים למקורו הביולוגי פיזיקאלי של גן הנבואה והמרחב הנבואי בו הוא מתפקד,אך לבטח יעקם את אפו האנין, בפרקים  בהם אני מסביר את חשיבותם של תרייג המצוות, גם אם אני מוכיח שמהות קיומם אינה כלל לרצות את האל,  אלא הסיבה לקיומם פרוזאי לחלוטין, בבחינת יש טעם למצוות, בניגוד למה שלימדונו חז"ל ,"ולא נודע שכרן של מצוות" אז מצאתי שיש טעם למצוות .הפלג האחר הוא הפלג  האמוני המחויב לקיום דקדקני של תרייג המצוות וקיומם. הם יבחרו להתחבר  דווקא לפרקים הנועזים יש לומר המוצאים הסברים משכנעים לתרייג המצוות, מתוך הפשט עצמו,ואשר כול תכליתן האמיתית הוא לגרום לנו לזנק במעלה הסולם האבולוציוני לאורך תקופה קצובה בזמן. והד עמום לתפיסה חדשנית זו אני מצאתי  אף בין המובילים והמוכשרים של פרשני המקרא כמו הרמב"ן והתנא הגאון רבי יהונתן בן עוזיאל.רמז דקיק לתפיסה זו מובע באמרה על הגאולה "בעיתה אחישנה" זכו אחישנה ,לא זכו בעיתה".אך הם לבטח יעקמו את אפם כאשר יגיעו לפרקים המנסים לתת פרוש חופשי מעט פיזיקאלי לבריאת העולם, מנקודת מבט מעט אישית תקשורית, "הנה  אמרתי את המילה הגסה הזו"...בבחינת מי שמך.או לקטעים המתארים את נפיצותו של גן הנבואה כיום  גם בין גויים , שהם מוביליה של תנועה גויית כלל עולמית המצפה בכיליון עניים לתחילת התרחשות הגאולה,חשים ראשונים

את שר ההיסטוריה המתדפק על דלתות נשמותיהם וצו עתיק, כמו הבריאה עצמה קורא להם. ושהבונים החופשיים הם הזרוע הארוכה שהקים משה הנביא, בעזרת שני בניו גרשום ,ואליעזר, הנשלחים אל העתיד הרחוק בנחישות חפה מכול אפליה .לאחד את כול המין האנושי למשימה חובקת כול הזועקת בקול אחד "הגיע זמן תיקון".רובו המכריע של הספר נכון, נותן פרשנויות חדשניות ולעיתים מפתיעות של הפשט ,העומדים בניגוד קוטבי לזה שנתנו אפילו גדולי המפרשים.אך זאת רק כאשר שמים את תיאורית גן הנבואה כפריזמה לפני סיפורי המקרא, הכתובים בתבנית  כתיבה גאונית  שרק מעטים מבין הסופרים שקמו מאז ומעולם למין האנושי הצליחו לחקות .וגם אם רק פרשנות אחת שלי תהיה מקובלתעל כול הזרמים המרכיבים את היהדות, דייני.תרשו לי לסיים מעט בנימה מבודחת .

אחרי הדימוי הפילי משהו שהדבקתי להליך ההיריון והלידה של הספר ,נותר לי רק לקוות שהספר יצמיח לעצמו עור עבה של פיל לעמוד כנגד מבקריו ,ויחד עם זאת אני מאד מקווה

שלא יפלוש לי במקרה לאיזו חנות חרסינה.

10.11.20013

 

  

 הורדת קבצים:לפי נושא:

 DOWLOAD FILES:

      פיתוח תוכנות 
        לחץ לכניסה 
על מנת להגיע לדף בו יוצגו מספר תוכנות שפותחו על ידי יפרח יורם .חלק מהתוכנות פועלות ,ואחרות 
נמצאות בשלבי פיתוח אחרונים  וניתנות להמכר כמות שהן עם ערכת פיתוח ומאסטר


    שורשים  ליפרח 
        כניסה לשורש    
לחיצה על "שורשים"תביא אתכם לדף בו יונח קובץ ניתן להורדה ,שהוא תוכנה לכל דבר. ומשמש כתוכנת עץ שורשים של משפחת יפרח, וכל מחותניה . בעזרת סיסמא תואמת ניתן להוריד את הקובץ למחשבכם, כולל קבצי  שירה תואמים . ולהפעילו בעזרת תוכנת POWER POINT של מיקרוסופטיפרח יורם

               נייד0545413138                     דוא"ל: felixo45@gmail.com

כול הזכויות שמורות ©
טואול בניית אתרי אינטרנט